08 Ekim 2012 17:53 FLAŞ! Tekirdağ’a 3 Yeni İlçe!

Bir süredir Milletvekillerinin ilçe yapmak için uğraştıkları yerleşim bölgelerinde heyecan sürerken bu konudaki haber Sicilya’da bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’tan geldi.

Verilen bir önergeyle Tekirdağ Merkez’in ismi uzun süredir Namık Kemal olarak dillendirilmesine rağmen, Süleyman Paşa ilçesi ismi ile kurulması önerilirken Çorlu ve Çerkezköy ilçeleri içlerinden birer ilçe daha çıkardı.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Faik Öztrak, “Tekirdağ’ın Merkezi’nin yanı sıra Çorlu ve Çerkezköy ikiye bölünerek Ergene ve Kapaklı ismi ile iki yeni ilçe daha kurulacak. Tekirdağ’ın Merkez dahil 11 ilçesi olacak. Konu önümüzdeki günlerde görüşülüp uygun görülürse karara bağlanacak. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.” dedi.

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut ise 3 yeni ilçenin Bakanlar Kurulu’nun onayına sunulduğunu belirterek, ” İnşallah bu yeni ilçelerimiz kurulacak. Hayırlı olsun.” diye konuştu.

Akbulut, yeni ilçelerden Süleymanpaşa’nın Merkez, Kapaklı’nın çevresini ve Ergene’nin Marmaracık, Velimeşe, Misinli ve Ulaş’ı içine aldığını sözlerine ekledi. Habertrak/ C. Ogün Kürümoğlu

Diğer Haberleri Okumak için TIKLAYINIZ

Yorum Yazın
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

İsim :

E-posta:

WebSite:


Goruntulu Haberler
YazarlarHalkin Nabzi - Anket

Son Haberler